Dubová kůra jako podpůrná léčba hemoroidů

Věděli jste o tom, že dubová kůra skvěle funguje jako prevence proti hemoroidům? A že efektivně tlumí příznaky doprovázející toto nepříjemné onemocnění? Ano. Je to tak. Dubová kůra, přírodní léčivo, známé po staletí, zmírňuje svědění řitního otvoru a účinně staví krvácení

Dub, strom plný přírodní medicíny

V našich krajích se to listnatými stromy zelená. Dub, rostoucí převážně v nížinách, patří mezi nejtypičtější stromy u nás. Je ceněn nejen pro své kvalitní dřevo. Pražené žaludy dříve sloužily jako náhražky kávy. A dubová kůra? Napěchovaná tříslovinami už od pradávna nachází své místo v lékárničkách přírodní medicíny.
Léčivá dubová kůra se sklízí z mladých větviček. Pak projde sušením a nasekaná je již připravena k použití. S její sklizní si rozhodně hlavu lámat nemusíte. Dubovou kůru a různé přípravky s jejím obsahem běžně zakoupíte v lékárnách. Jen nezapomeňte. Dlouhé skladování snižuje kvalitu účinných tříslovin, proto si zbytečně nedělejte velké zásoby a vždy si raději kupte čerstvé balení.

Léčivé účinky dubové kůry

Dubová kůra má pozitivní léčivé účinky. Zejména protizánětlivé, desinfekční, protiotokové, hojivé a zmírňující krvácení. Proto je ve formě odvaru velmi vhodná k vnějšímu ošetření různých poranění kůže, tedy i hemoroidálních projevů. Používá se na zanícené rány, mokvavé ekzémy, akné nebo různé kožní infekce plísňového charakteru.

Dubová kůra na hemoroidy

Jak jsme již zmínili, dubová kůra má blahodárný vliv na zánětlivé hemoroidy. Nejčastěji se používá při anální hemoroidální trombóze a jako první pomoc při akutní hemoroidální komplikaci, kdy začne oblast konečníku nadměrně svědět a pálit. 

Hemoroidy postihují často i ženy v těhotenství, v období porodu a v šestinedělí. I v těchto případech je dubová kůra účinným a bezpečným řešením jak na hemoroidy.

Jak používat dubovou kůru na hemoroidy? Formou koupelí a obkladů na inkriminovaná místa dosáhnete kýžené úlevy. Ještě účinnější a praktičtější je použití gelu z dubové kůry, kdy mast vtíráte přímo na postižená místa. Záleží čistě na vás, jaká aplikace léčivky vám bude vyhovovat.

Dubová kůra přináší úlevu, ale neléčí

Dubová kůra má sice mnoho blahodárných účinků, ovšem hemoroidy nevyléčí. Přinese úlevu, zmírní obtíže, ale celkový stav onemocnění nevyřeší. 
Přetrvávají vaše potíže s hemoroidy i po pravidelných ošetřeních dubovou kůrou nebo jinými běžně dostupnými lékárenskými preparáty? Odhodlejte se svoje obtíže řešit radikálně. Není nutný ostych ani stud. Hemoroidy jsou onemocnění jako každé jiné. A jejich léčbou se zabývá specialista, zvaný proktolog. Ten vám navrhne opravdu efektivní řešení. Instrumentální léčbu. 

Léčba hemoroidů bez bolesti

Instrumentální léčba zní možná trochu děsivě, ale není čeho se obávat. Léčba hemoroidů bez bolesti je realita, s níž se potkáte v naší proktologické ordinaci. Používáme přístroj HEMORON, díky kterému vyřešíme vaše potíže rychle a bezbolestně. Snadným ambulantním zákrokem ošetříme oblast konečníku a vy se vracíte do běžného denního režimu. Bez nutnosti doléčení nebo jiných komplikací. Proto je nejvyšší čas zarezervovat si termín ošetření  a tak vyřešit své trápení. Čím dřív, tím líp...

Objednejte se na vyšetření