Způsoby léčby hemoroidů

Před návštěvou lékaře proktologa, pro prvotní zklidnění obtíží je možno použít širokou paletu antihemoroidálních prostředků ve formě krémů, mastí, čípků,gelů.které jsou dostupné bez receptu v každé lékárně. Přípravky pomohou na přechodné období do návštěvy lékaře,který doporučí a provede vhodný způsob léčby, včetně léčby některého z instrumentálních zákroků. Jedná se většinou o ambulantní metody.

Z těchto zákroků je možno jmenovat metodu nasazení gumiček na přechod tepny do hemoroidální žíly/Barronova elastická ligatura/,fotokoagulace světelným paprskem,nebo zákrok pomocí aplikace unipolárního monofazického proudu v D.C. modifikaci z přístroje HEMORON do vyživovacích tepen hemoroidů, laserové ošetření hemoroidů metodou ultrazvukové navigace HELP-HALO, či zákroky HAL-RAR. Jedná-li se o pokročilá stadia hemoroidálního onemocnění, které již nemohou instrumentální zákroky vyřešit,nezbývá než podstoupit operaci.

Možnosti jsou dvě, staplerová operace podle italského proktochirurga LONGA, nebo operace KLASICKÁ, v několika modifikacích prováděná od osmdesátých let 19.století. První operace představuje cca 4 dny hospitalizace v nemocnici či v zařízení jednodenní chirurgie a rychlý návrat k běžnému dennímu režimu. Druhá operace představuje hospitalizaci 4-7 denní a cca 3-4 týdny doléčení v domácím léčebném režimu.

Objevil se u vás jeden z průvodních příznaků možného hemoroidového onemocnění? Rádi vás vyšetříme. Stačí, když se nám ozvete a domluvíte si termín, který vám bude vyhovovat.