Typy hemoroidů

Hemoroidy rozlišujeme na vnitřní a vnější. 

Vnitřní hemoroidy jsou rozšířené žilní pleteně ve stěnách pod sliznicí uvnitř v konečníku,často se projevují krvácením, svěděním,pálením, tlakem až tlakovou bolestí v konečníku a pocitem neúplného vyprázdnění. 

Vnější hemoroidy se nacházejí na zevním okraji konečníku a vytvářejí uzlíky měkké, okem patrné,většinou nebolestivé.Problém vznikne, když se v uvnitř zevní hemoroidální žíly srazí krev a dojde ke tromoboze.Na okraji konečníku se tak objeví bolestivý útvar někdy promodrávající pod kožně-slizničním krytem. V této situaci je třeba bez odkladu vyhledat specialistu proktologa, či chirurga.

Kožně-slizniční výchlipky okraje konečníku nejsou hemoroidy,ale pozůstatek tkáně po předchozím zevním hemoroidálním uzlíku či po proběhlé zevní  anální tromboze.Jsou to kožně-slizniční duplikatury,které je možno odstranit jen operačně.

Objevil se u vás jeden z průvodních příznaků možného hemoroidového onemocnění? Rádi vás vyšetříme. Stačí, když se nám ozvete a domluvíte si termín, který vám bude vyhovovat.