Jak postupovat při léčbě hemoroidů

Pro určení správné diagnozy a návrhu příslušné léčby je třeba vyhledat specializované pracoviště. Tímto pracovištěm je proktologie, proktologická ordinace.

Vyšetření se není třeba obávat. Je šetrné, nebolestivé, není třeba se ani stydět, specialista je na pohled na obnaženou krajinu konečníku zvyklý a respektuje pacientovu intimitu. Jedná se o vyšetření pohledem, prstem lékaře, v rukavici, dále pohledem dovnitř konečníku, zavedenou  umělohmotnou trubičkou, anoskopem. Celkově trvá vyšetření 2-3 min. Je nebolestivé a lékaře informuje o stavu uvnitř v konečníku. Lékař oznámí pacientovi co v konečníku vidí, v případě výskytu hemoroidů může lékař určit kolik hemoroidálních uzlú se v konečníku vyskytuje, ve kterých místech a o jaké stadium onemocnění se jedná. Anoskopickým vyšetření současně může lékař vyloučit jiná onemocnění konečníku, jako jsou trhliny řitní-fissury, polypy, nádory, záněty, píštěle, kondylomata a jiné. Každé krvácení z konečníku musí vyšetřit lékař specialista, aby mohl vyloučit nádorové onemocnění.

Objevil se u vás jeden z průvodních příznaků možného hemoroidového onemocnění? Rádi vás vyšetříme. Stačí, když se nám ozvete a domluvíte si termín, který vám bude vyhovovat.