Doba hojení hemoroidů

Tak, jako u léčby každého jiného onemocnění, i u hemoroidů platí všeobecné pravidlo, čím dřív, tím líp. Včasná léčba vás ušetří mnoha nepříjemných chvil a zároveň minimalizuje případné riziko komplikací.

Doba hojení hemoroidů závisí vždy na typu léčby. Rozlišujeme tyto základní léčebné postupy:

Konzervativní léčba

Je nejčastěji aplikovaná doma a mnohdy se pacient léčí svépomocí. Využívá čípky, masti nebo koupele v dubové kůře. O konzervativní léčbě lze hovořit jako o prevenci. Samotné léčení obtíží je zdlouhavé a většinou neefektivní. Postiženému přináší úlevu, ne však vyřešení onemocnění.

Instrumentální ambulantní zákroky

Jak už z názvu vypovídá, jde o léčbu v ambulanci u specialisty, proktologa. Instrumentální léčba se provádí nejčastěji pomocí laseru nebo přístrojem HEMORON. Časté je i gumičkování, tak zvaná Barronova ligatura. 

Ve všech těchto případech, kdy k léčbě hemoroidů dochází pomocí přístrojů, je doba hojení v průměru tři týdny. U pokročilejšího stádia onemocnění se může rekonvalescence protáhnout až na šest týdnů. Ovšem. Ihned po zákroku odchází pacient domů a je plně schopen zařadit se do běžného života. Může vykonávat obvyklý denní režim a doléčení nevyžaduje pracovní neschopnost. Během hojení dochází k uzdravování a obtíže mizí.

Operace hemoroidů

Odstranění hemoroidů operativním řešením znamená klasický chirurgický zákrok se zhruba týdenní hospitalizací v nemocnici. Poté je pacient propuštěn do domácího léčení v klidovém režimu. Uzdravování je podporováno místními léky. Doba hojení hemoroidů se protahuje až na osm týdnů, přičemž je důraz kladen na odpočinek a relaxaci. Vykonávání zaměstnání během rekonvalescence nepřipadá v úvahu.

Trápí vás hemoroidy a chcete se už konečně zbavit nepříjemné bolesti? Směle do toho. Zahoďte stud i obavy a objednejte si termín ambulantního ošetření. Protože toto řešení je nejefektivnější. 

Pokud máte podezření, že se u Vás vyskytují příznaky právě vzniku hemoroidů, nepodceňujte situaci a nenechte to zajít příliš daleko. Čím dříve vše podchytíme, tím je léčba snazší. Nebojte se na nás kdykoliv obrátit na čísle +420 736 601 780

Objednejte se na vyšetření