5 způsobů léčby hemoroidů

S hemoroidy se v dospělém věku trápí mnoho lidí. Často ovšem zbytečně. Důvodem, proč odkládají návštěvu lékaře, je především stud. Ten ovšem není zapotřebí. Onemocnění zlaté žíly je stejná choroba jako každá jiná. A i v případě hemoroidů platí, čím dříve se začnou léčit, tím snadněji a rychleji dojde k odeznění obtíží.

Nejlepší obranou proti hemoroidálnímu onemocnění je prevence. Dostatek vlákniny ve stravě a pravidelný pohyb. Když preventivní opatření pacient zanedbá, pocítí první příznaky a ve většině případů zahájí samoléčbu. Od nepříjemného pálení a svědění si ulevuje dubovou kůrou nebo různými mastmi a čípky

V případě, že nepomůže ani to, je nejvyšší čas na návštěvu proktologa. Ten nemocného prohlédne a navrhne účinný způsob léčby. A jak se hemoroidy léčí v ordinaci specialisty?

Hemoroidální onemocnění prochází čtyřmi stádii vývoje. První a druhý stupeň nemoci lze vyléčit ambulantně a bez bolesti. Pokročilé onemocnění je již nutné řešit operativně.

Nebolestivá léčba hemoroidů přístrojem HEMORON

Nejpohodlnější léčbu pro pacienta představuje ošetření přístrojem HEMORON. Zhruba 15 minutový ambulantní zákrok probíhá bez bolesti. Tento způsob miniinvazivní léčby lze aplikovat na hemoroidy prvního a druhého stupně. Ihned po zákroku se pacient vrací do běžného života. Není nutné dodržovat žádný klidový režim, ani jiná opatření

Léčba hemoroidů laserem

Stejně jako HEMORON, tak i laser léčí v počátečních stádiích nemoci. Oba zákroky sledují stejný cíl, snížení množství tepenné krve vtékající do hemoroidálních žil. Ošetření Diodovým laserem trvá kratší dobu než ošetření přístrojem HEMORON. Oba dva způsoby miniinvazivní léčby ovšem nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Léčba hemoroidů laserem je finančně náročnější. Za jeho aplikaci pacient zaplatí až trojnásobně vyšší cenu, než při léčbě HEMORONEM

Stop hemoroidům gumičkováním

Hledáte-li hrazenou léčbu počátečního stadia hemoroidů, existuje jedno řešení. Gumičkování. Jedná se ovšem o dnes již starší způsob léčby. Metoda Barronovy ligatury je někdy pro pacienty bolestivá. A i když je v některých ordinacích proktologů hrazena zdravotní pojišťovnou, setkáváme se i s případy, kdy si toto ošetření hradí pacient sám. Proto doporučujeme se nejdříve o způsobu úhrady zákroku informovat.

Longova metoda operace hemoroidů

Pro třetí stupeň hemoroidů je nejčastěji prováděna staplerová operace popsaná italským proktochirurgem prof.Dr.Longem. V tomto případě je již nutná 3 – 4 denní hospitalizace na lůžku. Longova metoda operace hemoroidů se provádí v epidurálním znecitlivění či celkové anestezii. Zákrok vyžaduje zhruba dvoutýdenní rekonvalescenci. Ve většině případů bývá hrazen zdravotní pojišťovnou.

Klasická operace hemoroidů

Oddalovat léčbu hemoroidů se nevyplácí. V případě, že ji pacient zanedbá a jeho obtíže se prohloubí až do finálního, čtvrtého stadia, je nutný chirurgický zákrok. Klasická operace hemoroidů se provádí v celkové anestezii. Léčba vyžaduje často až týdenní hospitalizaci s následnou 3 - 4 týdenní rekonvalescencí. Pooperační průběh bývá často bolestivý. Tato operace je plně hrazena zdravotními pojišťovnami.

Nenechte své onemocnění zajít příliš daleko. I když hemoroidy neohrožují člověka na životě, jejich společnost vás obtěžuje zbytečně. Včasnou a bezbolestivou léčbou si ušetříte spoustu nepříjemných chvil. Trápí vás hemoroidy? Objednejte si kontrolu v naší proktologické ambulanci ještě dnes. Zbavíme vás hemoroidů bez bolesti a komplikací. Diskrétní a individuální přístup je samozřejmostí. 

Objednejte se na vyšetření